LPP – wskaźniki finansowe w spółkach stanowiących składnik przykładowego portfela papierów wartościowych

121. Wskaźniki finansowe w spółkach stanowiących składnik przykładowego portfela papierów wartościowych – LPP

LPPdane

Tabela nr 122 LPP – dane

Już na pierwszy rzut oka dane finansowe LPP wyglądają bardzo solidnie. Widzimy, między innymi, niewielkie wzrosty kapitału w niektórych kwartałach. Prawdopodobnie są to emisje skierowane do wybranych podmiotów lub osób lub też realizacja programu zamiany opcji na akcje na akcje. Akcje były prawdopodobnie sprzedawane powyżej ceny emisyjnej (agio).

LPPwskazniki

Tabela nr 123 LPP – wskaźniki finansowe

Wskaźniki płynności nie najlepsze, ale i nie najgorsze. Wartość płynności zwykłej waha się w granicach przyzwoitości pomiędzy 1,20 i 2,00. Trzeba tu dodać, że duży wpływ na wartość tego wskaźnika mają zapasy odzieży, których wartość, ze względu na szybkość zmieniającej się mody, może być zawyżona. Wskaźniki obrotowości bardzo przyzwoite, zwłaszcza wskaźnik obrotowości kapitałem obrotowym: 40-50 dni; to znaczy, że spółka obraca kapitałem 7-9 razy w ciągu roku. Bardzo wysokie wskaźniki zyskowności, zwłaszcza zyskowność kapitału – ponad 50%. Stopy zadłużenia bardzo przyzwoite jak na spółkę zajmującą się handlem. Do tego wskaźniki zadłużenia ulegają stałej poprawie, aby wynieść 39% (zadłużenie aktywów) i 64% (zadłużenie kapitału). Spółka nie ma żadnego problemu z pokryciem odsetek od zadłużenia. Wartość dźwigni bardzo przyzwoita. Dźwignia łączna ok. 1,30.

LPPZScore

Tabela nr 124 LPP – Z-Score

Wartość wskaźnika Z-Score bezpieczna i coraz lepsza. Na 31 marca 2013 r. – 15,55. Wskaźnik cena do wartości księgowej rośnie od 3,53 na 31 grudnia 2008 r. do 8,39 na 31 marca 2013 r. Spółka wypłaca stosunkowo wysokie dywidendy. Struktura ceny akcji poniżej.

LPPSCA

Rycina nr 39 LPP – struktura ceny akcji

Tu można pobrać plik w formacie Excel: LPPwskaznikifinansowe.

Waldemar Mierniczek

Komentarze zablokowane.