Przerywnik nr 8 : bieżące ciekawostki

085 Przerywnik: bieżące ciekawostki (8)

CzasOrlen

Wykres nr 189 Orlen – strefy czasowe i proporcje Fibonacciego

1. Akcje Orlenu pod kątem liczb Ganna i proporcji Fibonacciego były przedmiotem analizy w postach 26 i 27. Na powyższym wykresie nałożyłem strefy czasowe Fibonacciego oraz linie wynikające z proporcji Fibonacciego. Siatka, która jest wynikiem tego nałożenia nie poddaje się łatwej analizie.

FibonacciPfleiderer

Wykres nr 190 Pfleiderer – przenikanie się proporcji Fibonacciego i proporcji Ganna

2. Analiza wzajemnych oddziaływań proporcji Fibonacciego i proporcji Ganna dla dwóch spiral Carolana jest przedmiotem analizy w poście 28. Tutaj możemy obserwować jak w okresie pomiędzy grudniem 2013 r. do dzisiaj kursy akcji są „uwięzione” pomiędzy linią Ganna 26,25 i linią Fibonacciego 2,618.

GannPepees

Wykres nr 191 Pepees – linie Ganna

3. W spocie 26 analiza liczb Ganna. Powyżej ilustracja tezy, że niebagatelne znaczenie dla przebiegu kursów akcji ma linia wsparcia biegnąca u podstawy spirali.

LinieOrbis

Wykres nr 192 Orbis – linie

4. Próba wyrysowania linii trendu wzrostowego. Linie oporu wyznaczone w marcu i kwietniu 2012 r. próbują oddziaływać na trend wzrostowy.

LinieOrzel

Wykres nr 193 Orzeł – linie

5. W poście 31 wyznaczyłem dwie linie trendu spadkowego. Powyżej dowód, że druga z tych linii działa przez cały czas. Dodatkowo wyznaczyłem linie stref czasowych Fibonacciego, ale chyba nic ciekawego z tego nie wynikło.

SRLOrzelBialy

Wykres nr 194 Orzeł Biały – SRL

6. Na powyższym wykresie działanie SRL (Speed Resistance Line). Spirala Carolana o słabym działaniu zakończyła swoją karierę opierając się o linię Ganna 45,00. Następnie spadek cen zatrzymał się u podstawy spirali traktując linię przez nią przebiegającą jako linię oporu. Obecnie kursy akcji przekroczyły górną linię SRL i być może zamierzają ją potraktować jako linię wsparcia.

TrendPGNIG

Wykres nr 195 PGNiG – kanały i linie trendu

7. W poście 31 próba wyrysowania trójkąta na wykresie akcji PGNiG. Próba zakończyła się sukcesem. Ponieważ trend był spadkowy wybicie z trójkąta poszło w dół. Korzystając z linii wytyczającej górną krawędź trójkąta udało się wytyczyć kanał trendu. Spadek cen zszedł poniżej linii Fibonacciego 0,236, która stała się linią oporu. Po utworzeniu formacji Podwójnego dna nastąpiło wybicie cen do góry.

Waldemar Mierniczek

Komentarze zablokowane.